Outsourcing i rekrutacja IT

O nas
Power Media jest spółką informatyczną założoną w 1997 roku. Od 2008 roku firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedziba Power Media znajduje się we Wrocławiu.
Usługi Power Media skoncentrowane są w trzech obszarach:

 • świadczenia usług w obrębie serwisu ifirma.pl: księgowość internetowa ifirma.pl oraz biuro rachunkowe ifirma.pl
 • rekrutacja i outsourcing kadr IT
 • tworzenie oprogramowania dla klientów w Polsce i na świecie

Zespół rekrutacyjny w Power Media liczy obecnie kilkunastu zmotywowanych rekruterów IT, z którymi ściśle współpracuje świetnie prosperujący dział handlowy, będący w stanie sprostać nawet skomplikowanym i wygórowanym potrzebom.

Prowadzimy projekty dla klientów w Polsce i zagranicą.

Posiadamy bazę ponad 45 000 osób, która jest stale powiększana o nowe osoby. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko reagować na zapotrzebowanie – czas realizacji zlecenia to maksymalnie 2 tygodnie, a często jesteśmy w stanie oddelegować specjalistów do pracy już po kilku dniach od otrzymania zapytania.

Tym, co wyróżnia Power Media spośród firm rekrutacyjnych, jest Zespół Rekruterów Merytorycznych, który tworzą doktorzy nauk technicznych a zarazem praktycy z rynku IT i branż pokrewnych. Dodatkowo weryfikacja prowadzona jest przez doradców personalnych działu rekrutacji. Tak stworzony model pozwala na wyselekcjonowanie zasobów spełniających oczekiwania klienta.
Rekrutacja i oustourcing specjalistów IT. Zakres świadczonych usług i modele współpracy

Power Media prowadzi równolegle kilkadziesiąt procesów rekrutacji specjalistów z zakresu IT, telekomunikacji, sektora finansowego (bankowość, ubezpieczenia), branży logistycznej, technologicznej, produkcyjnej, elektronicznej oraz pokrewnych.
W trybie ciągłym poszukiwani są następujący specjaliści:

 • programiści,
 • testerzy,
 • administratorzy sieci,
 • architekci i projektanci systemów informatycznych,
 • analitycy,
 • specjaliści z zakresu telekomunikacji,
 • elektronicy,
 • konsultanci i wdrożeniowcy,
 • kadra zarządzająca IT.

Proponujemy różne formy współpracy w zależności od potrzeb i preferencji klienta. Dostosowujemy nasze usługi do specyfiki działania naszych klientów tak, aby przyjęte rozwiązania były efektywne i dawały klientowi oszczędność czasu oraz środków.
Poniżej przedstawiamy najistotniejsze założenia współpracy z naszą firmą w zakresie rekrutacji lub outsourcingu specjalistów IT.

Rekrutacja specjalistów IT

Działamy według wypracowanych i stale udoskonalanych standardów rekrutacji specjalistów IT, są one wynikiem naszych wieloletnich doświadczeń. Doskonale wiemy, na co specjaliści IT zwracają uwagę i dlatego kładziemy duży nacisk na odpowiednie przedstawienie oferty pracy.
Klient zlecając nam poszukiwania specjalisty ma pewność, że rekomendowana przez nas osoba będzie spełniała wymagania merytoryczne. Przedstawiamy i polecamy naszym klientom wyłącznie tych specjalistów IT, którzy pozytywnie przejdą nasze testy i rozmowy techniczne. Dzięki temu, że sami realizujemy projekty, wiemy jak najlepiej zweryfikować wiedzę i kompetencje IT.

Outsourcing specjalistów IT

Power Media oferuje usługę outsourcingu kadr IT poprzez rekrutację i delegowanie do pracy do klienta, we wskazanym przez niego miejscu, specjalistów z zakresu IT, telekomunikacji i elektroniki. Jest to doskonałe rozwiązanie organizacyjne dla firm, które potrzebują okresowej lub stałej rozbudowy działów IT o wykwalifikowanych specjalistów. W modelu tym zaakceptowani przez klienta konsultanci zatrudniani są przez Power Media. Power Media odpowiada za pełną obsługę administracyjną oddelegowanych do klienta konsultantów, a w szczególności za ich rekrutację i selekcję, prowadzenie dokumentacji pracowniczej, zarządzanie płacami oraz prowadzenie rozliczeń z urzędami. W modelu tym rozliczamy się za przepracowane godziny konsultanta na projekcie. Klient nie ponosi kosztów związanych z urlopami, zwolnieniami lekarskimi, płaci za godziny przepracowane przez konsultanta.

Outsourcing zespołów IT

Firma Power Media jako producent oprogramowania doskonale wie, jak ważne jest budowanie efektywnych zespołów projektowych oraz jakie czynniki mają wpływ na powodzenie projektu. Dlatego też bierzemy odpowiedzialność za zlecone nam prace. Proponujemy znacznie więcej niż tradycyjne firmy outsourcingowe, gdyż sami jesteśmy producentem oprogramowania. Znamy wyzwania związane z budowaniem zespołu i potrafimy im sprostać. Dlatego istnieje możliwość przekazywania nam coraz bardziej odpowiedzialnych zadań. Oto jak może wyglądać proces współpracy:
Zaczynamy współpracę od wariantu podstawowego, czyli od tradycyjnego wynajmu pracowników (body leasing).
Nasi specjaliści uzupełniają zespół projektowy klienta na co dzień pracując w jego siedzibie lub zdalnie, będąc pod bezpośrednim zwierzchnictwem wskazanej osoby.
Stopniowo możliwe jest przekazanie realizacji zespołowi, składającemu się w całości z pracowników Power Media, lecz nadal nadzorowanemu przez Kierownika Projektu klienta.
Kolejnym krokiem może być powierzenie kierowania projektem pracownikowi Power Media, który w ustalony sposób raportuje postęp prac. Na tym etapie, w celu obniżenia kosztów, proponujemy przenieść zespół wykonawczy do naszego biura.
Ostatni etap to przełożenie na nas obciążenia związanego z obsługą gwarancyjną. Przejmujemy wtedy nie tylko wytworzenie oprogramowania, ale również całą odpowiedzialność związaną z jego wdrożeniem i serwisowaniem. Chętnie będziemy uczestniczyć w pracach przedsprzedażowych, kiedy trzeba przygotowywać prototypy lub testować potencjalne rozwiązania technologiczne.

Jako producent oprogramowania oferujemy dużo więcej niż zwykły „body shop”. Jesteśmy gotowi współpracować w dużo szerszym zakresie, także przejmując część odpowiedzialności za jakość i zarządzanie projektem. Państwo decydujecie, jaki będzie ostateczny model współpracy i zakres naszej odpowiedzialności.
W modelu outsourcingu kadry IT proponujemy następujące modele współpracy:
Model Onsite – Pracownicy firmy Power Media na czas realizacji projektu, są oddelegowywani do zespołów projektowych w siedzibie klienta.
Model Offsite – specjaliści pracują w siedzibie Power Media, wykonując zdalnie wszelkie zadania zlecone przez klienta.

Proces obsługi zapytania

Poniżej przedstawiamy Państwu przykładowy schemat, według którego Power Media realizuje usługę rekrutacji kadr IT. Jesteśmy otwarci na sugestie dotyczące jego modyfikacji względem potrzeb i możliwości klienta.

ETAP 1 – ZAPYTANIE/ZLECENIE
Klient przekazuje firmie Power Media informację o swoich potrzebach kadrowych, kierując zapytanie telefonicznie bądź mailowo.

ETAP 2 – ANALIZA
W ciągu 1 dnia roboczego Power Media dokonuje analizy zapytania klienta pod kątem:
– doprecyzowania wymagań technicznych i osobowościowych względem kandydata pomiędzy rekruterem Power Media z konsultantem po stronie klienta,
– dostępności zasobów kadrowych na rynku,
– zweryfikowania budżetu/stawek na dane stanowisko.
ETAP 3* – REALIZACJA ZLECENIA
Power Media rozpoczyna poszukiwanie kandydatów w oparciu o własną bazę i wybrane narzędzia selekcyjne.
Rozpoczyna się proces selekcji kandydatów, rozmowy kwalifikacyjne, umawianie kandydatów na spotkania weryfikujące kompetencje techniczne i językowe.
Proces ten może potrwać od 2 do 7 dni roboczych i kończy się rekomendacją pierwszych kandydatów

ETAP 4* – REKOMENDACJA KANDYDATÓW
Wybór kandydatów najlepiej odpowiadających kryteriom i rekomendowanie ich klientowi.
Przesłanie raportów rekomendacyjnych na temat kandydatów w formie ujednoliconego CV i informacji dodatkowych.

ETAP 5 – SPOTKANIA Z KANDYDATAMI
Power Media organizuje grafik spotkań z kandydatami.
Szacowany czas etapu uzależniony jest od zaangażowania i decyzyjności klienta oraz dostępności kandydatów.

ETAP 6 – ZATRUDNIENIE
Wybór przez klienta kandydatów do zatrudnienia.

ETAP 7 – RAPORT
Podsumowanie projektu rekrutacyjnego na zlecone stanowisko.
Do przedłożonego/zaproponowanego harmonogramu należy doliczyć zwyczajowy czas potrzebny kandydatowi na rozwiązanie stosunku prawnego z poprzednim pracodawcą/zleceniodawcą.

*Poszczególne etapy realizowane są równolegle i mogą czasowo nachodzić na siebie.

Technologie, w obrębie których działamy
Liczymy na Waszą kreatywność a chciałybyśmy tutaj mieć jakąś grafikę ze wszystkimi technologiami i obszarami, w obrębie których dostarczamy ludzi, np. Java, .net, C#, PHP, NodeJS, React, Ruby, Python, C++, C, Embedded, SAP, Testerzy, QA, HelpDesk, Administratorzy, konsultanci, wdrożeniowcy, Project Managerowie, Architekci, Scrum Masterzy.

Proponowane narzędzia selekcyjne (też moglibyście jakoś ładnie, graficznie to poniżej zaprezentować, co by nie było nudno)

Poniżej przedstawiamy informację o stosowanych przez nas narzędziach selekcyjnych przy poszukiwaniu kandydatów:

Baza kandydatów Power Media, w której znajduje się ponad 45 000 CV wysokiej klasy profesjonalistów i specjalistów o profilu informatycznym, elektronicznym i telekomunikacyjnym, co pozwala nam w krótkim czasie przekazać rekomendacje kandydatów spełniających wymagania,

Identyfikacja odpowiednich kandydatów aktywnych zawodowo, lecz biernych na rynku pracy (Direct Search: LinkedIn, GoldenLine, GitHub, StackOverflow),
Serwisy zewnętrzne: pracuj.pl, praca.pl, infopraca.pl,
Networking (fora internetowe, serwisy społecznościowe),
Wywiady telefoniczne z kandydatami uzupełniające wiedzę o danym kandydacie o niezbędne informacje,
Interview ze starannie wyselekcjonowanymi kandydatami (wywiad strukturalizowany),
Inne autorskie narzędzia dobierane przez wykwalifikowanych konsultantów HR (np. unikalna na rynku usług rekrutacyjnych opracowana przez nas metoda weryfikacji kompetencji technicznych kandydata).

Dlaczego warto z nami współpracować

 • Bogate doświadczenie
 • Elastyczność działania
 • Specjalizacja w rekrutacjach IT
 • Szybki dostęp do specjalistów IT, telekomunikacji i elektroniki
 • Skuteczna weryfikacja kompetencji kandydatów

Zapraszamy do współpracy / Zadaj pytanie/ skontaktuj się z nami
biznes@power.com.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej dotyczących cookies oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close