Od czasu pojawienia się na rynku pierwszej wersji systemu inStudio gromadziliśmy informacje od klientów, badaliśmy zapotrzebowanie na rynku i obserwowaliśmy zmieniające się trendy. Czerpiąc z tych doświadczeń rozpoczynamy prace nad rozwojem nowej wersji naszego Cyfrowego Archiwum Multimedialnego inStudio.

– Chcemy, żeby nasi klienci korzystali z najnowocześniejszych rozwiązań IT, które jednocześnie dokładnie dopasowują się do ich potrzeb. Dlatego przygotowaliśmy strategię rozwoju uwzględniającą nie tylko postęp technologiczny, ale też sugestie naszych obecnych i potencjalnych klientów – mówi Paweł Kostecki, kierownik działu tworzenia oprogramowania w Power Media.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone do nowej wersji inStudio?

Aplikacja internetowa (webowa)

Kolejna wersja systemu do zarządzania materiałami wideo będzie w całości aplikacją internetową. Oznacza to, że wszystkie moduły inStudio – Archivist, Searcher, Admin – będą dostępne poprzez przeglądarkę internetową. Zarówno dodawanie nowych materiałów, jak i ich indeksowanie czy opisywanie będzie możliwe przez www. Jednocześnie wszystkie pliki będą mogły być natychmiast dostępne dla wyszukujących.

Do tej pory jedynie aplikacja Searcher, służąca do przeszukiwania archiwum i podglądu plików wideo, była udostępniona przez przeglądarkę. Tymczasem inStudio Archivist, służący do archiwizacji materiałów, był aplikacją desktopową (instalowaną na komputerze) i wymagał posiadania odpowiedniej platformy sprzętowej. Nowa wersja pozwoli na obniżenie kosztu i czasu wdrożenia oraz zwiększy dostępność rozwiązana (z każdego miejsca na świecie przez Internet).

Dowolny system operacyjny

Aplikacja będzie dostępna przy użyciu dowolnego systemu operacyjnego. Da to klientowi nie tylko większą swobodę wyboru, ale przede wszystkim obniży koszt wdrożenia naszego archiwum materiałów wideo. Archiwum multimedialne będzie bowiem elastycznie dopasowywać się do środowiska, w którym pracuje klient, nie wymagając dużych inwestycji. Niewątpliwie inStudio stanie się też dostępne dla znacznie większej liczby klientów.

Większa ilość formatów wideo

Poszerzony zostanie zakres formatów wideo, które obsługiwane są przez inStudio. Wraz z postępem cyfryzacji pojawiają się nowe możliwości, na które chcemy reagować. Archiwum materiałów filmowych do tej pory wspierało formaty obsługiwane przez QuickTime. Nowa wersja oferować będzie większą elastyczność, dzięki czemu możliwa będzie np. obsługa formatu MXF oraz wielu innych.

Udostępnianie materiałów w Internecie

Planujemy również wprowadzenie mechanizmów ułatwiających udostępnianie materiałów wideo w Internecie. Pozwoli to na dzielenie się plikami nie tylko z wąską grupą uprawnionych osób, ale z całą społecznością internautów.

Zmiany w interfejsie

Udostępniany użytkownikom interfejs zostanie dodatkowo unowocześniony. Zmiany nie będą miały wyłącznie charakteru estetycznego. Przede wszystkim zwiększą one użyteczność inStudio, ułatwiając jego obsługę i poprawiając wygodę posługiwania się archiwum multimedialnym.

Zapraszamy do śledzenia aktualności dotyczących rozwoju naszego Cyfrowego Archiwum Multimedialnego inStudio.

Komentarze są zamknięte.

Kontakt

IFIRMA SA
ul. Grabiszyńska 241B
53-234 Wrocław

tel.: +48 71 769 43 00
fax: +48 71 321 00 16
e-mail: office@ifirma.pl

KRS: 0000281947
NIP: PL-898-16-47-572
REGON: 931082394
Nasz profil na Google+

Nasze certyfikaty