Security Solutions Consultant

Opis stanowiska

Security Solutions

Consultant

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma tworząca nowoczesne rozwiązania IT z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Oprogramowanie, które tworzą pomaga instytucjom takim jak straż pożarna, policja, służba zdrowia, wojsko etc. Aplikacje zapewniają możliwość komunikacji głosowej i transmisji danych w czasie rzeczywistym za pomocą inteligentnej sieci.

Aktualnie do zespołu produktów i usług bezpieczeństwa cybernetycznego poszukujemy Specjalisty ds. bezpieczeństwa. Zespół kieruje zarządzaniem cyberbezpieczeństwem we wszystkich produktach.

Twoje zadania na tym stanowisku pracy to m.in.:

1. Wsparcie zespołu w realizacji strategii, priorytetów i planów bezpieczeństwa cybernetycznego, umożliwiając realizację postawionych celów.

2. Wsparcie zespołu w całym cyklu życia produktu (S-SDLC) oraz w przypadku dużych i złożonych produktów o kluczowym znaczeniu dla klientów (SaaS, hybrydowy, prem-on) w tym:

  • Holistyczne, oparte na ryzyku zarządzanie cyberbezpieczeństwem
  • Ocena ryzyka i planowanie działań naprawczy
  • Raportowanie podatności i komunikacja odpowiedzi
  • Reakcja na incydenty i zarządzanie kryzysowe
  • Wprowadzanie wyróżników cyberbezpieczeństwa i wartości dodanej dla portfela
  • Podążanie za trendami w w cyberbezpieczeństwie i IT
  • Wsparcie dostosowania technologii cyberbezpieczeństwa
  • Wsparcie wewnętrznych i zewnętrznych inicjatyw, kampanii, forów uświadamiające w zakresie cyberbezpieczeństwa
  • Wsparcie i rozwój materiałów sprzedażowych / marketingowych dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego
  • Uczestnictwo w umowach i kontraktach z Klientami

Wymagania:

  • Podstawowe doświadczenie w tworzeniu oprogramowania / inżynierii oprogramowania, w tym w praktykach S-SDLC i DevSecOps
  • Znajomość jednego lub więcej z poniższych: przegląd produktów / przegląd architektury; modelowanie zagrożeń i / lub dynamiczne testowanie bezpieczeństwa aplikacji (SAST, DAST); skanery sieciowe
  • Zarządzanie oprogramowaniem typu open source
  • Podstawowa znajomość popularnych standardów branżowych, takich jak: ISO27001 / 2, NIST, COBIT, CIS, DISA, FIPS, SOx, PCI, RODO
  • Samodzielność i umiejętność reagowania na zaistniałe sytuacje kryzysowe
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację

Klient oferuje:

  • Pracę w międzynarodowym zespole z najnowocześniejszym technologiami
  • Podwyższone koszty uzyskania przychodu, ulga podatkowa z tytułu tworzenia praw autorskich
  • Elastyczne godziny pracy (start między 7:00-10:00)
  • Komfortowe warunki pracy (wysokiej klasy biura, miejsce parkingowe, boisko do siatkówki)
  • Prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport
  • Imprezy integracyjne
  • Pakiet szkoleń i szerokie możliwości rozwoju
  • Stabilną współpracę w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość pracy zdalnej w wymiarze 20% czasu pracy