Linux Platform Engineer

Opis stanowiska

Oferta dotyczy pracy w międzynarodowej firmie, która dostarcza nowoczesne rozwiązania IT z dziedziny telekomunikacji oraz bezpieczeństwa publicznego. Poszukujemy dla naszego Klienta profesjonaliste na stanowisko Platform Engineer do zespołu, który dostarcza platformy Linux, Windows oraz produkty do wirtualizacji dla systemów komunikacyjnych firmy.

  • Kraków

Obowiązki:

  • Odpowiedzialność za rozwój i utrzymanie różnych rozwiązań i produktów na platformy Linux oraz wirtualizację z wykorzystaniem rozwiązań VMWare
  • Opracowywanie projektu niskopoziomowego
  • Wdrażanie funkcji opartych na wymaganiach
  • Projektowanie, wdrażanie testów i pisanie instrukcji obsługi
  • Praca w metodyce Agile

Podstawowe wymagania:

  • Dyplom z zakresu informatyki, telekomunikacji, automatyki, robotyki lub pokrewnych
  • Praktyczna znajomość systemów operacyjnych Linux z perspektywy użytkownika i administratora
  • Praktyczna znajomość  Pythona i/lub Linuxa Perl/Bash
  • Praktyczna znajomość wirtualizacji VMWare (ESXi)
  • Bardzo dobre umiejętności rozwiązywania problemów, analityczne podejście do postawionych zadań i problemów
  • Możliwość współpracy z zespołami na miejscu i poza nim
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym sprawną komunikację

Mile widziane:

  • Znajomość protokołów sieciowych i usługi sieciowych
  • Umiejętność rozwiązywania problemów z RedHat/Linux
  • Aspekty bezpieczeństwa systemów Linux
  • Active Directory
  • Praktyczna znajomość PowerShell

Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość pracy w systemie hybrydowym
  • Prywatne ubezpieczenie medyczne i dentystyczne
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • Ubezpieczenie na życie
  • Plan zakupu akcji pracowniczych
  • Elastyczne godziny pracy
  • Silna kultura współpracy
  • Komfortowe warunki pracy (wysokiej klasy biura, miejsce parkingowe)
  • Boisko do siatkówki i miejsce na grilla obok biura
  • Dostęp do zaplecza wellness i imprez integracyjnych oraz szkoleń i szerokich możliwości rozwoju
  • Pakiet relokacyjny