Linux Engineer – remote work

Opis stanowiska

Nasz klient to międzynarodowa firma tworząca wysokiej jakości oprogramowanie, realizuje projekty dla siebie jak i swoich klientów.

Poszukujemy Linux Engineer’a  z doświadczeniem w projektowaniu i utrzymywaniu infrastruktury serwerowej w dużym, rozproszonym środowisku, które przecina wiele fizycznych lokalizacji na stosie systemu Linux.

Zakres obowiązków:

  • Administracja i optymalizacja silników baz danych (MySQL, MongoDB, ElasticSearch)
  • Wirtualizacja i konteneryzacja (np. KVM, XEN, Vagrant – VirtualBox)
  • Ocena wymagań realizacji projektu i wdrożenia zgodnie z procesem zarządzania zmianą
  • Zapewnienie specjalistycznej wiedzy merytorycznej (MŚP) w zakresie architektury, projektów i realizacji nowych projektów i produktów

Wymagania:

  • 2-4 letnie doświadczenie na stanowisku Linux Engineer
  • Bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych i administracji
  • Wiedza na temat podstawowych usług infrastrukturalnych (DHCP, DNS, NTP, SNMP, SMTP, BGP, OSPF, VPN itp.)
  • Znajomość narzędzi do automatyzacji infrastruktury i zarządzania konfiguracją (Ansible, CFEngine lub podobne narzędzia)
  • Zaawansowane umiejętności pisania skryptów
  • Dobra znajomość systemów kontroli wersji (GIT, SVN, CVS)
  • Znajomość technologii aplikacji internetowych (np. Apache, NGINX, Redis, Memcache)
  • Znajomość technologii chmurowych (najlepiej Amazon AWS)
  • Doświadczenie z narzędziami do monitorowania i zarządzania, zarządzaniem wydajnością, planowaniem wydajności, raportowaniem
  • Doświadczenie z narzędziami do zarządzania logami (LogStash, Splunk)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Elastyczność w zakresie godzin pracy (dyspozycyjność do reagowania w sytuacjach awaryjnych)

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie B2B
  • Atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do umiejętności i doświadczenia
  • Elastyczne godziny pracy
  • Pracę w 100% zdalną
  • Dostęp do webinarów, szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe
  • Międzynarodowe środowisko pracy
  • Pracę z nowymi technologiami
  • Możliwość realizacji własnych kreatywnych i innowacyjnych pomysłów