Java Software Developer (Regular/Senior)

Opis stanowiska

Dla naszego Klienta, światowego lidera w zakresie wsparcia transportu publicznego poszukujemy Java Software Developera (Regular/Senior)

Klient tworzy produkty, które wspierają firmy transportowe, przewoźników w rozwoju inteligentnego transportu .Pomagają one zarządzać systemami sterowania, taryfami, zasobami oraz rozwiązaniami informacyjnymi dla pasażerów.
Oferowane rozwiązania zapewniają sprawne funkcjonowanie komunikacji miejskiej zarówno na obszarach wiejskich, w miastach, aglomeracjach oraz metropoliach, niezależnie od ilości przewoźników.

Projekt: rozwój control center systemu ITS (nadzoru nad komunikacją miejską).

Wykorzystywane technologie: Java 8 w migracji do 11, Spring migrowany obecnie do 5, baza danych MSSQL w roadmapie MONGO, klient desktop – Eclipse RCP.

Wymagania:

– ponad 2 lata doświadczenia zawodowego w programowaniu Java (5+ lat w przypadku seniora),
– język angielski komunikatywny w mowie i w piśmie,
– dobra znajomość frameworków i bibliotek Java: Spring, Eclipse RCP, OSGi, Hibernate, JUnit
– znajomość C++, C# będzie dodatkowym atutem
– doświadczenie z technologiami webowymi (JavaScript, CSS, HTML, web services) będzie dodatkowym atutem,
– znajomość protokołów wymiany danych,
– znajomość wzorców projektowe i DDD,
– praktyczne doświadczenie w testowaniu, automatyzacji testów, w tym w testach jednostkowych
– doświadczenie w podejściu Scrum/Agile,
– gotowość na okazjonalne podróże do Szwajcarii.

W zamian, Klient oferuje:

– stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (preferowane, KUP 50%) lub B2B,
– pełne wyzwań, międzynarodowe projekty, które ułatwiają życie milionom ludzi na całym świecie,
– praca w młodej i dynamicznej firmie z ugruntowaną pozycją,
– przyjazna kultura międzynarodowa oparta na wzajemnym szacunku, zaufaniu i indywidualizmie,
– wyjazdy zagraniczne, m.in. do centralnej lokalizacji w Szwajcarii, z przepięknym widokiem na największy wodospad w Europie,
– atrakcyjne świadczenia płacowe i pozapłacowe (m.in. prywatna opieka zdrowotna, imprezy towarzyskie, dofinansowanie zajęć sportowych i rekreacyjnych),
– możliwość pogłębiania umiejętności, praktycznego uczenia się wielu technologii i szerokiego zakresu dziedzin biznesowych,
– elastyczny czas pracy,

– możliwość pracy częściowo zdalnej (2-3 dni zdalnie w tygodniu).