Senior Java Developer (praca 100% zdalna)

Opis stanowiska

Dla naszego klienta, specjalizującego się w szeroko pojętej integracji usług, procesów oraz systemów IT, poszukujemy Senior Java Developera, który będzie odpowiedzialny za projektowanie rozwiązań integracyjnych. Firma posiada doświadczenie w dostarczaniu takich projektów dla czołowych firm europejskich. Ma swoją siedzibę w Niemczech oraz oddziały w Polsce oraz Szwajcarii.

Projekt: Celem projektu jest automatyzacja i cyfryzacja procesów biznesowych klienta firmy. Aplikacje otrzymują dane w postaci pliku płaskiego, który jest parsowany do formatu XML (w Java SpringBoot/Camel i BusinessWorks) i przesyłany przez ESB (serwer JMS) do warstwy trwałości (Oracle, Postgres). Dane są weryfikowane, a błędy rejestrowane podczas procesu digitalizacji. Użytkownicy końcowi wchodzą w interakcję z danymi za pomocą aplikacji opartej na graficznym interfejsie użytkownika (JSF, Primefaces). W przypadku CI/CD używają Git, Jenkins i SonarQube do automatyzacji kompilacji, wdrożeń, testów i raportowania.

Wymagania:

  • min. 5 lat doświadczenia w programowaniu w języku Java,
  • bardzo dobra znajomość technologii: Spring Boot, Hibernate,
  • znajomość systemów baz danych: Oracle, PostgreSQL lubSQL
  • znajomość wzorców projektowych i praktyk dotyczących: SOA i Microservice Architecture,
  • znajomość HTML5, CSS i JavaScript,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (jest używany w codziennej komunikacji),
  • bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i analityczne, umiejętność współpracy z zespołami i klientami,
  • doświadczenie w pracy w rozproszonych, zdalnych zespołach i metodykach Agile, takich jak SCRUM.

Mile widziane:

  • znajomość standardów i technologii XML (XSLT, XPath),
  • znajomość wzorców integracji przedsiębiorstw i praktyczne doświadczenie we frameworku Apache Camel,
  • znajomość protokołów komunikacyjnych: TCP/IP, HTTP(S), SSL/TLS, ISO/OSI,
  • praktyczna znajomość dobrych praktyk wytwarzania oprogramowania (Clean Code, GRASP, SOLID),
  • praktyczne doświadczenie w procesach CI/CD (Jenkins i/lub GitLab CI), Maven, GIT, Ansible,
  • umiejętność przeprowadzania inspekcji kodu, raportowanie w SonarQube, WhiteSource
  • praktyczne doświadczenie w automatycznych testach jednostkowych/funkcjonalnych z JUnit, Mockito, Selenium lub innymi,
  • doświadczenie w projektowaniu i rozwijaniu interfejsów API z wykorzystaniem usług internetowych Swagger, RAML lub REST/SOAP,
  • znajomość produktów TIBCO takich jak ActiveMatrix BusinessWorks, EMS, Spotfire
  • znajomość produktów API Gateway / API Management, takich jak Axway Policy Studio, Axway Configuration Studio,
  • znajomość narzędzi do wirtualizacji: Docker, Vagrant, VirtualBox, Vmware,
  • podstawowa znajomość języka niemieckiego.

Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy B2B,
  • Możliwość pracy z najbardziej zaawansowanymi technologiami integracji,
  • Możliwość współtworzenia kierunków rozwoju technologicznego firmy,
  • Możliwość pracy w międzynarodowym środowisku,
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i podejmowania ciekawych wyzwań zawodowych,
  • Premię roczną,
  • Budżet szkoleniowy,
  • Pracę zdalną w 100% niezależnie od pandemii,
  • Możliwość pracy w biurze w Warszawie lub Bydgoszczy.

Prosimy o przesłanie CV w języku angielskim.