Java Developer / DevOps (remote work)

Opis stanowiska

Nasz klient z Abu Dabhi, który ma swój oddział we Wrocławiu, poszukuje osoby na stanowisko Java Developer / DevOps. Główne obszary działalności to tworzenie oprogramowania, systemów informatycznych, firma tworzy produkty z zakresu Cyber Security. Z ich produktów korzystają ściśle tajne organizacje rządowe, których zadaniem jest walka z przestępczością i zagrożeniami dla bezpieczeństwa narodowego.

Miejsce pracy: Wrocław lub 100% zdalnie.

Projekt: ‘Cyber Securyty System’ – aplikacja webowa, która zbiera, przetwarza i dostarcza dużej ilości dane teleinformatyczne (Big Data/Data Analytics). Głównym zadanie na tym stanowisku będzie głównie rozwój nowych funkcjonalności (80% development, 20% utrzymanie). Aplikacja jest napisana w Javie 8, nowe moduły będą pisane w Javie 17.

Stack technologiczny: Java 8, Java 17, Spring Boot, Kafka ElasticSearch, Cassandra, Redis, NoSQL, Mikroserwise, Jenkins, Docker.

Zespół: 3 Backend Developerów, 2 Fullstack Developerów, 1 Architekt, 1 Tester Automatyczny, 1 Tester Manualny.

Zakres obowiązków:

  • Tworzenie i wdrażanie nowych rozwiązań opartych o architekturę techniczną
  • Wdrażanie i automatyzowanie zadań za pomocą CI/CD
  • Utrzymywanie i rozwijanie istniejącej infrastruktury
  • Interakcja zespołami w celu projektowania i budowania innowacyjnych rozwiązań
  • Okrywanie i testowanie nowych rozwiązań

Wymagania:

  • Min. 3-lata doświadczenia związanego z tworzeniem oprogramowania w języku Java
  • Bardzo dobra znajomość: Spring Boot
  • Dobra znajomość: Docker, Jenkins, Gitlab, Rest, Microservices, CI/CD
  • Praktyczna znajomość systemu Linux oraz języków skryptowych (np. Shell, Python itp.)
  • Doświadczenie z bazami danych NoSQL
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego min. B2
  • Wykształcenie wyższe (Informatyka lub pokrewne)
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne

Mile widziane:

  • Znajomość: Big Data, ElasticSearch, Cassandra, Kafka, IT Security
  • Doświadczenie z systemem przesyłania wiadomości Apache Kafka
  • Doświadczenie w branży telekomunikacyjnej

Nasz klient oferuje:

  • Stabilną, długofalową współpracę w oparciu o umowę B2B (+13 dni płatnego urlopu)
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Pracę przy rozwojowych, ciekawych projektach
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe (budżet szkoleniowy)
  • Możliwość pracy 100% zdalnej
  • Elastyczne godziny pracy (core hours 9:00 -15:00)
  • Benefity: Karta MultiSport, ubezpieczenie zdrowotne
  • Nowoczesne biuro w ścisłym centrum Wrocławia
  • Raz w roku 1 tygodniowy wyjazd na konferencje w siedzibie firmy w Abu Dhabi (dla chętnych)