Java Developer (100% zdalnie)

Opis stanowiska

Dla naszego klienta – międzynarodowego softwarehousu z siedzibą w USA, tworzącego aplikacje mobile, internetowe i systemy korporacyjne, poszukujemy osoby na stanowisko Java Developer’a do pracy w Krakowie lub 100% zdalnie.

Nasz klient utrzymuje stałe relacje z jednym z największych banków w Ameryce Północnej, który obsługuje 17 milionów klientów na całym świecie i zapewnia bankowość osobistą i komercyjną, zarządzanie majątkiem, ubezpieczenia, obsługę inwestorów oraz produkty i usługi rynków kapitałowych na całym świecie. Nasz klient pracuje głównie z ich zespołami rynków kapitałowych, koncentrując się na
instrumentach pochodnych i systemach o stałym dochodzie. Bank podjął strategiczną decyzję o migracji platformy transakcyjnej stawek z dotychczasowego systemu na Murex. Ponieważ nowy system przekazuje dane w nowym formacie, zespół ma za zadanie wdrożyć i udoskonalić system transformacji między formatem Murex, a FpML, a także stworzyć nowy most, który pozwoli na księgowanie transakcji w formie FpML w Murex. System obsługuje szeroką gamę produktów finansowych, począwszy od prostych FRA i Swapów po złożone produkty.

Wykorzystywane technologie: Java 8 /11, Spring, Microsevices, GIT, SQL/noSQL, Visual Studio 2019.

Wymagania:

  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Dobra znajomość testów jednostkowych
  • Dobra znajomość baz danych Oracle, SQL i/lub noSQL
  • Umiejętność korzystania z systemów kontroli wersji Git lub SVN
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2/C1)
  • Otwarty umysł i pozytywne nastawienie

Mile widziane:

  • Doświadczenia z oprogramowaniem fintech
  • Znajomość frameworka Spring
  • Znajomość Solace

Firma oferuje:

  • Elastyczną formę zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • Możliwość pracy 100% zdalnej
  • Elastyczne godziny pracy
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Pracę przy inspirujących projektach, z wykorzystaniem najnowszych technologii
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego (szkolenia, konferencje branżowe, hackathony)
  • Budżet szkoleniowy
  • Kartę Multisport
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Lekcje języka angielskiego
  • Przyjazną, nie korporacyjną atmosferę
  • Chill room (piłki terapeutyczne, wygodnie pufy)
  • Play room (PlayStation 4 +, Nintendo Switch +)
  • Wewnętrzna siłownia
  • Śniadania
  • Lunche z krakowskich restauracji dostarczane zarówno do biura, jak i do domu
  • Lodówka pełna jedzenia i przekąsek
  • Wybór napojów, w tym najlepsza kawa, jaką można kupić za pieniądze (zasadniczo możesz zamówić wszystko, co lubisz jeść lub pić w biurze 😉
  • Imprezy integracyjne
  • Kryty parking dla rowerów