IT Systems Integration Specialist (REST / SOAP)

Opis stanowiska

Dla naszego klienta,  renomowanego dostawcy analitycznych rozwiązań informatycznych dla potrzeb marketingu, sprzedaży, zarządzania relacjami z klientami, zarządzania ryzykiem, przeciwdziałania nadużyciom itp., poszukujemy IT Systems Integration Specialist Webservices (REST / SOAP).

Miejsce pracy: Warszawa/Kraków

Zadania:

  • wdrażanie rozwiązań informatycznych i aplikacji przygotowanych przez firmę u klientów
  • integracja rozwiązań firmy z aplikacjami, serwisami i systemami operacyjnymi itp.
  • tworzenie aplikacji uzupełniających do budowanych rozwiązań w oparciu o frameworki i skrypty (np. Python)
  • wsparcie klientów w zakresie użytkowania dostarczonych przez firmę rozwiązań

Wymagania:

  • min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • wiedza i praktyka w używaniu technologii integracyjnych poprzez webservices (SOAP/REST)
  • umiejętność tworzenia API w popularnych frameworkach (np. Django, Jersey, Flask) lub je programując (np. ASP .NET)
  • umiejętność skryptowania shellowego i swobodne posługiwanie się językiem Python
  • zdolność analitycznego myślenia

Dodatkowymi atutami będą:

  • wiedza na temat komunikacji sieciowej, zabezpieczenia komunikacji (TLS, HTTPS) i posługiwania się certyfikatami
  • znajomość zagadnień gromadzenia i przetwarzania danych w bazach danych
  • znajomość zagadnień przetwarzania strumieniowego i technologii kolejkowania informacji (np. szyna danych Kafka)
  • znajomość języków programowania (C++, Java) i skryptowych (np. JavaScript, PHP)

Oferujemy:

  • interesującą pracę i przyjazną atmosferę w zespole
  • umowę o pracę
  • świadczenia dodatkowe (pakiet medyczny itp.)
  • atrakcyjne wynagrodzenie z systemem premiowania
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
  • aktywny udział w projektowaniu rozwiązań