IT Systems Administrator

Opis stanowiska

Dla naszego klienta,  renomowanego dostawcy analitycznych rozwiązań informatycznych dla potrzeb marketingu, sprzedaży, zarządzania relacjami z klientami, zarządzania ryzykiem, przeciwdziałania nadużyciom itp., poszukujemy doświadczonego Administratora Systemów Informatycznych, który dołączy do zespołu  w Krakowie.

Miejsce pracy: Kraków/zdalnie.

Zadania:

  • administracja i nadzór nad infrastrukturą teleinformatyczną firmy,
  • tworzenie i kontrola bezpieczeństwa informatycznego firmy i przetwarzania danych
  • techniczne wsparcie użytkowników w zakresie instalacji oraz działania aplikacji,
  • diagnozowanie problemów technicznych związanych z funkcjonowaniem sieci i urządzeń teleinformatycznych,
  • tworzenie i rozwój narzędzi wspomagających zadania administracyjne,
  • wspieranie działu IT w działaniach wewnętrznych i zewnętrznych firmy.

Wymagania:

  • wiedza i praktyka w administrowaniu Windows Server, Active Directory oraz Microsoft Exchange Server,
  • znajomość zagadnień administracyjnych systemami z rodziny Linux,
  • znajomość zagadnień wirtualizacji,
  • praktyczna znajomość zagadnień dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa systemowego (antivirus, antimalware), sieciowego (firewalls, iptables, routing), bezpieczeństwa danych (backup & recovery) oraz zabezpieczenia komunikacji pomiędzy systemami (SSL, certyfikaty, OpenVPN),
  • umiejętność konfiguracji oraz utrzymania ciągłości pracy popularnych serwerów usług webowych (np. IIS, Apache),
  • praktyczna znajomość zagadnień sieciowych WLAN/LAN i urządzeń sieciowych,
  • podstawowa znajomość (od strony administracyjnej) systemów bazodanowych: Microsoft SQL Server, MySQL,
  • dwa lata doświadczenia na podobnym stanowisku.

Mile widziane:

  • znajomość narzędzi do monitorowania IT i analizy logów (np. Zabbix, Nagios, Elasticsearch, Logstash, Kibana, Grafana)
  • umiejętność pisania skryptów shellowych (batch, bash),
  • komunikatywność i kreatywność, umiejętność samodzielniej organizacji pracy,
  • znajomość języków programowania (C++, Java) i języków skryptowych (np. JavaScript, Python, PHP),
  • traktowanie wykonywanych zadań z entuzjazmem i pasją,
  • znajomość języka angielskiego.

W zamian za swoją pracę i umiejętności, możesz liczyć na::

  • interesującą pracę i przyjazną atmosferę w zespole
  • możliwość pracy zdalnej
  • umowę o pracę
  • świadczenia dodatkowe (pakiet medyczny itp.)
  • atrakcyjne wynagrodzenie z systemem premiowania
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
  • aktywny udział w projektowaniu rozwiązań
  • inne benefity w zależności od indywidualnych uzgodnień (np. samochód służbowy)