Fullstack Java Developer

Opis stanowiska

Nasz klient jest światowym liderem w przetwórstwie żywności. Jego działania skupiają się m.in. na analizie procesów biznesowych, przygotowaniu danych, tworzeniu interaktywnych raportów, a także developmencie i utrzymaniu kluczowych aplikacji. Współpracują z firmami na całym świecie.

Opis stanowiska:

Developer będzie budował funkcjonalność oprogramowania i aktywnie uczestniczył w zespole delivery, biorąc odpowiedzialność za rozwój całego stosu technologicznego. Programista będzie także uczestniczył kilku innych działaniach technicznych, takich jak DevOps i jakość produktu, jednocześnie ściśle współpracując z PO w celu udoskonalenia kryteriów akceptacji narracji. Zespół pracuje nad kształtowaniem i wdrażaniem strategicznych produktów, a także dba o pozostanie organizacji w czołówce technologicznej – wnosi wkład w cały stos technologiczny (od bazy danych i infrastruktury DevOps, która obsługuje ciągłe wdrażanie, po tworzenie aplikacji natywnych).

Obowiązki:

  • Tworzenie aplikacji, upewniając się, że kod jest zgodny z najnowszymi praktykami kodowania i standardami branżowymi
  • Współpraca z kierownikami projektów, analitykami biznesowymi, architektami, programistami i interesariuszami przez cały cykl życia oprogramowania (SDLC)
  • Projektowanie i opracowanie logiki biznesowej i doświadczenia MVP systemów backend
  • Ścisła współpraca z innymi programistami i QA
  • Pisanie testów jednostkowych, integracyjnych i automatycznych
  • Tworzenie wysokiej jakości, dobrze udokumentowanego i wydajnego kodu
  • Rzuć wyzwanie pomysłom i opiniom, aby uniknąć pułapek i nieefektywnych rozwiązań
  • Budowanie nowoczesnych wzorców projektowych z wykorzystaniem zasad architektonicznych
  • Wparcie PO oraz Tech Lead w definiowaniu projektów technicznych

Wymagania:

  • Minimum 3-5 lat doświadczenia w pracy z językiem programowania Java i technologiami pokrewnymi
  • Bardzo dobra znajomość najlepszych praktyk kodowania, wzorców projektowych i nowoczesnych architektur (np. mikroserwisów)
  • Doświadczenie w pracy ze Spring, JEE lub innymi dobrze ugruntowanymi frameworkami backend
  • Doświadczenie w pracy z rozwiązaniami ORM (np. Hibernate, JPA, myBatis)
  • Doświadczenie nowoczesnych frameworków UI (m.in. Vue.js, Bootstrap, React, Angular, jQuery)
  • Znajomość platform serwerowych aplikacji (Websphere, Jboss) oraz rozwiązań chmurowych (AWS, GCP, Azure)
  • Doświadczenie w pracy i/lub utrzymaniu potoku CI/CD oraz doświadczenie z powiązanymi narzędziami (np. Bamboo, Jenkins)
  • Dobra znajomość standardowych protokołów i formatów branżowych (np. RESTFul, SOAP, XML, JSON, AMQP, JMS, delimited, OAUTH)
  • Umiejętność pracy z relacyjnymi i nierelacyjnymi bazami danych (np. Oracle, MongoDB, PostgreSQL, MySQL)
  • Doświadczenie w Agile Development

Firma oferuje:

  • Elastyczną formę współpracy: umowa o pracę lub B2B
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego (budżet szkoleniowy)
  • Pracę przy rożnych projektach, dla klientów z całego świata
  • Elastyczne godziny pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dofinansowanie do karty Multisport (50%)
  • Możliwość pracy 100% zdalnej
  • Wizyty w burze są przewidziane raz na jakiś czas (w razie potrzeby oraz w celu integracji zespołu)