DevOps Engineer (remote work)

Opis stanowiska

Dla naszego klienta, który swoją siedzibę ma w Niemczech i oddziały w Polsce i Szwajcarii poszukujemy DevOps Engineera. Firma specjalizujemy się w szeroko pojętej integracji usług, procesów oraz systemów IT. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów integracyjnych dla czołowych firm europejskich.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie pracować w zespole inżynierów odpowiedzialnych za automatyzację instalacji, konfiguracji i testowania produktów wytwarzanych w Spółce, pełnienie usługi wsparcia dla produktów dostarczonych do klienta oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury serwerowej Spółki.

Opis stanowiska:

  • Automatyzacja procesu instalacji, konfiguracji i testowania dostarczanych produktów za pomocą Ansible
  • Bieżące utrzymanie systemów Linux, systemów wirtualizacji i pozostałych usług na nich działających
  • Bieżące utrzymanie i rozwój wewnętrznych projektowych środowisk testowych i developerskich
  • Analiza i rozwiązywanie problemów pojawiających się w utrzymywanej infrastrukturze
  • Automatyzacja procesu rozwoju i testowania aplikacji
  • Wsparcie zespołów programistów przy wdrożeniach
  • Współpraca z zespołem Support przy złożonych problemach klientów
  • Pełnienie dyżurów telefoniczny jako druga/trzecia linia wsparcia
  • Współpraca przy ciekawych projektach związanych z rozwojem infrastruktury

Oczekujemy:

  • Komunikatywnej znajomości języka angielskiego
  • Samodzielności i analitycznego podejście do rozwiązywania problemów
  • Proaktywnego podejścia do pracy, dążenie do ciągłego udoskonalania wdrażanych rozwiązań i poszerzania wiedzy potrzebnej do pracy
  • Dobra znajomość narzędzi do automatyzacji: Jenkins, Ansible (lub podobnych rozwiązań devops)
  • Dobrej znajomości systemów Linux, ze szczególnym uwzględnieniem RHEL/CentOS
  • Dobra umiejętność pisania skryptów bash
  • Doświadczenie w automatyzacji powtarzalnych czynności administracyjnych
  • Doświadczenia w tworzeniu i utrzymaniu usług HA

Dodatkowym atutem będzie:

  • Doświadczenie w pracy zdalnej
  • Doświadczenie w używaniu systemu wersjonowania Git (Gitlab)
  • Doświadczenie w zarządzaniu i rozwijaniu środowisk wirtualizacyjnych i konteneryzacji
  • Doświadczenie w używaniu narzędzi HashiCorp (Terraform, Vagrant, Packer, Vault)
  • Znajomości zagadnień związanych z bazami danych od strony administracyjnej (Oracle, Postgresql)
  • Znajomości rozwiązań (TIBCO instalacja/konfiguracja)

Oferujemy:

  • Pracę zdalną w 100% niezależnie od pandemii
  • Możliwość pracy w biurze w Warszawie
  • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od umiejętności
  • Zatrudnienie na B2B
  • Premię roczną
  • Budżet szkoleniowy
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i podejmowania ciekawych wyzwań zawodowych