DevOps Engineer – 100 % zdalnie

Opis stanowiska

Dla naszego klienta, specjalizującego się w szeroko pojętej integracji usług, procesów oraz systemów IT, poszukujemy doświadczonego DevOps Engineera, który dołączy do zespołu odpowiedzialnego za automatyzację instalacji, konfiguracji i testowania produktów wytwarzanych w Spółce, świadczenie usług wsparcia dla produktów dostarczanych do klienta, a także utrzymanie i rozwój infrastruktury serwerowej Spółki.

Stack technologiczny:

CI/CD -> Jenkins, GitLab CI
Repository Manager -> Nexus, Artifactory
Issue tracking/Project Management -> Jira, YouTrack
Java app servers -> Wildfly/JBoss
Hypervisor -> Proxmox (KVM, LXC), Vagrant
Containerization -> Docker, Podman, Kubernetes/Rancher
Monitoring -> Icinga2, ELK
TIBCO products portfolio -> EMS, BusinessWorks, ActiveMatrix BusinessWorks (legacy), Hawk
Main Client’s
Deployment automation: Ansible, AWX/Tower, RPMs
Shell Scripting ( BASH )
Databases: Oracle, Postgres, MariaDB
Middleware: Axway API Gateway Manager
OS -> RHEL 8.x,7.x,6.x (we use CentOS/OracleLinux)

Zakres obowiązków:

  • Automatyzacja instalacji, konfiguracji i testowania dostarczanych produktów za pomocą Ansible
  • Bieżące utrzymanie systemów Linux, systemów wirtualizacji i innych działających na nich usług
  • Bieżące utrzymanie i rozwój wewnętrznych środowisk testowych i programistycznych
  • Analiza i rozwiązywanie problemów pojawiających się w utrzymywanej infrastrukturze
  • Automatyzacja procesu tworzenia i testowania aplikacji
  • Wsparcie zespołów programistycznych we wdrożeniach
  • Współpraca z Zespołem Wsparcia przy złożonych problemach klienta
  • Dyżur jako druga / trzecia linia wsparcia
  • Współpraca przy ciekawych projektach związanych z rozwojem infrastruktury

Wymagania:

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Dobra znajomość narzędzi automatyzacji: Jenkins, Ansible, Gitlab (lub podobnych rozwiązań devops)
  • Dobra znajomość systemów Linux, ze szczególnym uwzględnieniem RHEL/CentOS
  • Umiejętność pisania skryptów (bash, python)
  • Doświadczenie w automatyzacji powtarzalnych zadań administracyjnych
  • Doświadczenie w tworzeniu i utrzymaniu usług HA

Dodatkowym atutem będą:

  • Doświadczenie w korzystaniu z systemu wersjonowania Git
  • Doświadczenie w zarządzaniu i rozwijaniu środowisk wirtualizacji i konteneryzacji
  • Doświadczenie w korzystaniu z narzędzi HashiCorp (Terraform, Vagrant, Packer, Vault)
  • Znajomość zagadnień bazodanowych od strony administracyjnej (Oracle, Postgresql, MariaDB)
  • Znajomość rozwiązań (instalacja / konfiguracja TIBCO)

Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy B2B
  • 100 % pracę zdalną
  • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od umiejętności
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i podejmowania ciekawych wyzwań zawodowych
  • Możliwość pracy w międzynarodowym środowisku
  • Możliwość współtworzenia kierunków rozwoju technologicznego firmy

Prosimy o przesłanie CV wyłącznie w języku angielskim.