DC Operations Engineer

Opis stanowiska

Nasz klient to międzynarodowy dostawca usług informatycznych. Głównym celem firmy jest dostarczanie wyjątkowo ekonomicznych usług IT oraz inteligentnych rozwiązań. Usługi naszego klienta odejmują konsulting w zakresie procesów i aplikacji, projekty opracowywania i wdrażania rozwiązań programowych oraz obsługę systemów aplikacyjnych. W Polsce firma wspiera głównie rynki w Szwecji, Niemczech oraz Holandii.

Aktualnie do Działu Centrum Danych w Gliwicach (praca docelowo odbywać się będzie w Katowicach) poszukiwany jest DC Operations Engineer, do którego zadań należeć będzie:

  • Rozwiązywanie problemów w obszarze odpowiedzialności zespołu zgodnie z ustalonymi procesami i sposobem pracy (Linux, Windows i obszar wirtualizacji)
  • Rozwijanie automatyzacji procesów i codziennych czynności
  • Zarządzanie wewnętrznymi narzędziami i aplikacjami, rozwijać funkcjonalność, konfigurować nowe systemy
  • Prowadzenie wewnętrznych zadań i małych projektów, planowanie i koordynacja działań, dokumentowanie i raportowanie statusu
  • Utrzymywanie (zarówno w trybie on-line, jak i na miejscu) komunikację operacyjną z klientami i dostawcami
  • Zarządzanie i usprawnianie wewnętrznych podręczników i procedur (wdrażanie serwerów,  codzienna konserwacja)
  • Praca na wczesnych i późnych zmianach oraz pełnienie dyżuru przez całą dobę (7 dni w tygodniu raz na miesiąc lub dwa)

Poszukiwany Kandydat powinien posiadać:

  • Co najmniej tytuł licencjata
  • biegłą znajomość j. angielskiego (B2/C1)
  • Dobrą znajomość systemów RedHat Linux na głębokim poziomie operacyjnym, umiejętność rozwiązywania problemów, szukania problemów z wydajnością i/lub stabilnością
  • Wiedzę z zakresu utrzymania systemu Windows Server 2016 i związanych z nim funkcjonalności, umiejętność rozwiązywania podstawowych problemów
  • Doświadczenie w automatyzacji procesów, wiedza o narzędziach i językach skryptowych
  • Podstawową wiedza z zakresu różnych narzędzi wirtualizacyjnych (VMWare, Hyper-V, OpenStack)
  • Wiedzę w obszarze infrastruktury Centrum Danych (sprzęt serwerowy, pamięć masowa, sieć (DC LAN i SAN), AD, bezpieczeństwo i urządzenia DC takie jak chłodzenie, szafy itp.)
  • Podstawowa wiedza z zakresu usług w chmurze (Azure, AWS)
  • Podstawowe doświadczenie w zarządzaniu projektami lub usługami

Nasz klient oferuje:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia
  • Współpracę w oparciu o umowę o pracę
  • Dodatkowe wynagrodzenie za dodatkowe dyżury
  • Rozwój zawodowy i szkolenia (indywidualny budżet )
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Bogaty pakiet świadczeń (np. prywatna opieka medyczna, Karta Multisport/pakiet MyBenefit)
  • Świetna atmosfera w miejscu pracy (cykliczne imprezy, spotkania integracyjne)
  • Komfortowe warunki pracy (w tym elektrycznie podnoszone biurka)
  • Benefity za postawę proEKO
  • Elastyczne godziny pracy oraz pracę zdalną
  • Okazjonalne podróże służbowe