Data Scientist

Opis stanowiska

Nasz klient jest światowym liderem w przetwórstwie żywności. Jego działania skupiają się m.in. na analizie procesów biznesowych, przygotowaniu danych, tworzeniu interaktywnych raportów, a także developmencie i utrzymaniu kluczowych aplikacji. Firma współpracuje z klientami na całym świecie.

W tej organizacji ludzie nie przychodzą tu tylko do pracy, a przedewszyskim aby się rozwijać – rozwiązując wyzwania, które bezpośrednio wpływają na świat, za pomocą zróżnicowanego zespołu myślicieli i wykonawców. Co najważniejsze, we wszystkim, co robimy, kierujemy się naszymi wartościami:

  • Działaj jako jeden zespół, promując integrację, współpracę i szacunek
  • Dąż do doskonałości, będąc zwinnym, innowacyjnym i wydajnym
  • Rób to, co właściwe, działając w sposób bezpieczny, etyczny i zrównoważony.

Data Scientist wykorzystuje duże doświadczenie w uczeniu maszynowym, eksploracji danych i wyszukiwaniu informacji, aby projektować, prototypować i budować zaawansowany silnik analityczny i usługi nowej generacji. Data Scientist współpracuje z tłumaczami w celu zdefiniowania opisu problemu technicznego i hipotezy do przetestowania; opracowuje wydajne i dokładne modele analityczne, które naśladują decyzje biznesowe.

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie, tworzenie, testowanie i wdrażanie złożonych modeli i algorytmów, które napędzają rozwiązania analityczne w całej organizacji
  • Przeprowadzanie zaawansowanych analiz statystycznych i innych w celu zapewnienia praktycznych spostrzeżeń, identyfikacji trendów i mierzenia wydajności
  • Współpraca z tłumaczami i zrozumienie problemów biznesowych w celu wdrożenia skalowalnych i zrównoważonych rozwiązań
  • Koordynacja z MIS, specjalistami cyfrowymi i inżynierami danych w celu dostarczenia całościowych rozwiązań analitycznych
  • Wspieranie tłumaczy w komunikowaniu projektu, funkcjonowania i wyników opracowanych modeli/rozwiązań analitycznych
  • Zapewnienie terminowej analizy i testowania pod kątem regularnej konserwacji rozwiązań w czasie

Wymagania:

  • Magister/doktorat (informatyka lub elektronika) lub magister zastosowań komputerowych, ekonomia, statystyka lub matematyka lub pokrewna dyscyplina techniczna
  • Minimum 2-3 lata doświadczenia w obszarze statystyki i/lub data science/business intelligence
  • Doświadczenie w machine learning, statystyce, optymalizacji lub dziedzinach pokrewnych (głębsze doświadczenie w pracy z dużymi zbiorami danych, narzędziami do symulacji/optymalizacji lub obliczeń rozproszonych jest plusem)
  • Doświadczenie w programowaniu w języku R lub Python to plus
  • Doświadczenie w pracy z dużymi zbiorami danych, narzędziami do symulacji/optymalizacji i przetwarzania rozproszonego (Map/Reduce, Hadoop, Hive, Spark, itp.) to plus
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów
  • Dobre zrozumienie metodologii Agile
  • Otwartość na pracę w środowiskach Agile z wieloma interesariuszami
  • Profesjonalne podejście i orientacja na usługi
  • Nastawienie na pracę zespołową
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji werbalnej i pisemnej
  • Szybkie przyswajanie potrzeb biznesowych i przekładanie ich na potencjalne rozwiązania analityczne
  • Umiejętność pracy na abstrakcyjnym poziomie i osiągania konsensusu
  • Zdolność do budowania poczucia zaufania i relacji, które tworzą komfortowe i efektywne miejsce pracy
  • Nastawienie na rozwój, w szybko zmieniającym się środowisku
  • Otwarty umysł na nowe podejścia

Firma oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub B2B
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Szerokie możliwości rozwoju zawodowego (budżet szkoleniowy)
  • Pracę przy rożnych projektach, dla klientów z całego świata
  • Elastyczne godziny pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dofinansowanie do karty Multisport (50%)
  • Możliwość pracy 100% zdalnej (mile widziane wizyty w biurze w Warszawie raz na jakiś czas, w celu integracji zespołu).