CIM Officer / Problem Manager

Opis stanowiska

Firma naszego klienta na swoje siedziby w Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji. Są jednym z największych sprzedawców oraz producentów energii elektrycznej i ciepła. Oddział w Polsce to międzynarodowy dostawca usług informatycznych. Głównym celem firmy jest dostarczanie wyjątkowo ekonomicznych usług IT oraz inteligentnych rozwiązań. Usługi naszego klienta odejmują konsulting w zakresie procesów i aplikacji, projekty opracowywania i wdrażania rozwiązań programowych oraz obsługę systemów aplikacyjnych.

Poszukujemy: Critical Incident Management Officer / Problem Manager

Lokalizacja: Katowice

Twoje zadania:

  • Podejmowanie i prowadzenie działań w przypadku Severity One Incidents (P1 Critical Incidents), zagrożeń i pojawianiu się słabych punktów,
  • Uczestnictwo w dyżurach w przypadku usług o kluczowym znaczeniu dla biznesu (maksymalnie 9 tygodni rocznie),
  • Podejmowanie i prowadzenie działań następczych po rozwiązaniu problemów,
  • Przewidywanie problemów operacyjnych, programowanie i wdrożenie oraz opracowanie środków zapobiegawczych,
  • Kierowanie zadaniami zespołu odpowiadającego za wydajność zarówno na miejscu, jak i zdalnie,
  • Przygotowanie i ocena analiz (Problem tickets handling), wspieranie zmian i ocena ryzyka,
  • Współpraca w ramach innych procesów ITIL,
  • Przygotowywanie raportów i aktualizacja dokumentacji.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe informatyczne, matematyczne, przyrodnicze lub podobne,
  • Doświadczenie z pakietem Microsoft Office,
  • Dobra znajomość procesów i zasad ITIL V3 potwierdzona certyfikatem ITIL Foundation,
  • Certyfikacja Scrum / Agile, ITIL lub COBIT będzie dodatkowym atutem,
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (przynajmniej B2),
  • Gotowość do podróży służbowych,
  • Proaktywne zachowanie, podejmowanie inicjatywy w celu poprawy codziennej pracy, zdolność do podejmowania decyzji, zarówno jako gracza zespołowego, jak i samodzielnego.

Co firma oferuje:

  • będziesz częścią złożonego i międzynarodowego środowiska pracy,
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • bonusy roczne oraz dodatki świąteczne,
  • bogaty pakiet świadczeń (np. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie, Karta Multisport/pakiet MyBenefit),
  • świetna atmosfera w miejscu pracy (cykliczne imprezy, spotkania integracyjne),
  • możliwości szkoleń i rozwój osobisty, duży budżet szkoleniowy,
  • zajęcia z języka angielskiego i/lub niemieckiego,
  • elastyczny i równoważony czas pracy,
  • możliwość Home Office,
  • elektrycznie dopasowywane biurka,
  • praca w firmie skoncentrowanej na równowadze między życiem zawodowym a prywatnym.