Business Intelligence/Data Engineer

Opis stanowiska

Nasz klient to międzynarodowy dostawca usług informatycznych. Głównym celem firmy jest dostarczanie wyjątkowo ekonomicznych usług IT oraz inteligentnych rozwiązań. Usługi naszego klienta odejmują konsulting w zakresie procesów i aplikacji, projekty opracowywania i wdrażania rozwiązań programowych oraz obsługę systemów aplikacyjnych. W Polsce firma wspiera głównie rynki w Szwecji, Niemczech oraz Holandii.

Jako Business Intelligence/Data Engineer  będziesz pracować w dynamicznym środowisku, które szybko ewoluuje dzięki najnowszym innowacjom (cyfryzacja rewolucji energetycznej, big data)

Będziesz odpowiedzialny za:

  • Projektowanie i implementację rozwiązań w obszarze BI, hurtowni danych i raportowania;
  • Wspieranie użytkowników w utrzymaniu i rozwoju wdrożonych rozwiązań Business Intelligence (Power BI);
  • Współpracę z użytkownikami biznesowymi oraz z zespołem developerskim;
  • Tworzenie dokumentacji technicznej;

Czego oczekujemy

  • Minimum 3 letniego doświadczenia na analogicznym stanowisku ;
  • Znajomości techniki optymalizacji zapytań T-SQL oraz procesów ETL;
  • Doświadczenia w stosie Microsoft BI – MS SQL Server (TSQL, SSIS, SSAS, SSRS, Tabular);
  • Doświadczenia w tworzeniu raportów z wykorzystaniem Power BI;
  • Znajomości komponentów chmury Azure dot. przechowywania, przetwarzania oraz prezentacji danych (m.in. Azure SQL Data Warehouse, Azure Analysis, Azure Data Lake, Azure Databricks, Data Factory, Machine Learning );
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego ;
  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy z Python, Spark, R, C# oraz doświadczenie z systemami SAP BW, SLT i BODS;

Nasz klient oferuje:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia;
  • Współpracę w oparciu o umowę o pracę;
  • Rozwój zawodowy i szkolenia (indywidualny budżet);
  • Bogaty pakiet świadczeń (np. prywatna opieka medyczna, Karta Multisport/pakiet MyBenefit);
  • Świetna atmosfera w miejscu pracy (cykliczne imprezy, spotkania integracyjne);