BIG DATA ENGINEER

Opis stanowiska

Dla Naszego Klienta, firmy specjalizującej się w tworzeniu wysokiej jakości oprogramowania IT oraz outsourcingu usług informacyjnych, szukamy kandydata na stanowisko BIG DATA ENGINEER.

Projekt: dotyczy budowy, rozwoju i utrzymania eko- systemu narzędzi stanowiących platformę do zarządzania danymi w oparciu o referencyjną architekturę Lambda. Platforma ma obsługiwać 17 rynków na terenie Europy w czasie “near-real-time” i być centralnym komponentem w architekturze IT.

Wymagania:

  • Bardzo dobra znajomość języka Java 8 oraz/lub Python
  • Znajomość platformy HortonWorks Hadoop
  • Znajomość Apache Spark
  • Praktyczna znajomość Apache Kafka i przetwarzania strumieniowego
  • Wiedza na temat serializacja danych (JSON,XML,Avro,Protobuf)
  • Bazy danych SQL i NoSQL (HBase/Cassandra)
  • Wiedza na temat podstawowych wzorców architektonicznych Big Data (Lambda/Kappa)
  • Znajomość Apache NiFi
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Klient oferuje:

  • Udział w rozwojowych projektach
  • Kartę Multisport
  • Pakiet medyczny Medicover
  • Coroczne szkolenia
  • Długotrwałą współpracę (preferowane B2B z możliwością umowy o pracę)