Architekt Systemowy

Opis stanowiska

Dla Naszego klienta, lidera z sektora bankowego, poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko Architekt Systemowy.

  • Wrocław

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • projektowanie architektury systemów informatycznych z uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa oraz infrastruktury technicznej i teleinformatycznej w obszarze wytwarzania oprogramowania,
  • tworzenie dokumentacji dla oprogramowania w oparciu o narzędzia Enterprise Architekt oraz TFS,
  • techniczna koordynacja prac programistów,
  • zapewnienie jakości i wydajności wytwarzania oprogramowania oraz jego zgodności z najlepszymi praktykami,
  • współpraca z dostawcami zewnętrznymi w zakresie integracji systemów oraz opiniowania dostarczanych przez nich rozwiązań technologicznych,
  • wypracowywanie, wdrażanie i utrzymywanie dobrych praktyk oraz wzorców projektowych w obszarze rozwoju oprogramowania,
  • udział w przetargach na dostarczenie rozwiązań informatycznych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane: techniczne, informatyczne lub ekonomiczne)
  • doświadczenie w programowaniu wielowarstwowych systemów klasy Enterprise,
  • znajomość technologii: Enterprise Architekt, TFS, Integracyjnych Szyn Danych, statycznej analizy kodu,
  • doświadczenie w projektowaniu interfejsów (SOAP, REST),
  • znajomość dotycząca bezpieczeństwa wytwarzania systemów IT,
  • znajomość wzorców projektowych i wzorców architektonicznych,
  • doświadczenie w zarządzaniu długiem technologicznym,
  • doświadczenie w pracy w różnych metodykach wytwarzania oprogramowania (Agile, Waterfall),
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

  • znajomość: RabbitMQ, GIT, Docker
  • doświadczenie na stanowisku Architekta IT

Nasz klient oferuje:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • elastyczne godziny pracy
  • praca w systemie zdalnym
  • szeroką ofertę szkoleń wewnętrznym i zewnętrznych
  • dużą samodzielność działania
  • jasną ścieżkę awansu
  • atrakcyjny system premiowy
  • nowoczesne biuro, strefa relaxu, parking, prysznice i szatnie dla rowerzystów
  • preferencyjne pożyczki
  • zniżki na zakupy w centrach handlowych, elektronikę, posiłki i wyjazdy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • dofinansowanie do opieki medycznej, ubezpieczenia i karty Multisport
  • kolonie i półkolonie dla dzieci pracowników
  • dodatkowy urlop za staż pracy
  • wycieczki, wyjazdy integracyjne, udział w projektach promujących zdrowy tryb życia