Dolnośląska branża IT jednoczy się- to skutek wczorajszej dyskusji panelowej w hotelu Holiday Inn.Spotkanie zorganizowała firma Power Media.

Wzięli w nim udział naukowcy, urzędnicy oraz przedstawiciele blisko 20 małych i średnich firm, które zajmują się nową technologią. To pierwsze środowiskowe spotkanie na tak duża skalę.
Zaczęło sie od ostrej wymiany zdań. Firmy zarzucały urzędnikom, że ci zupełnie nie rozumieją ich potrzeb. Dopiero po godzinie strony doszły do porozumienia.

– Niezorganizowani nie mają racji – przekonywał przedsiębiorców Sławomir Najnigier, wiceprezydent miasta.

Zbigniew Sebastian, prezes Dolnoślaskiej Izby Gospodarczej: – Przędsiebiorcy zrozumieli, że siłą małych i średnich firm jest wspólne działanie. Muszą mówic jednym głosem w sprawach ważnych dla branży.

Zjednoczenie to niejedyny skutek burzliwej dyskusji. – Na styczeń zaplanowalismy juz trzy spotkania – mówiła wyraźnie zadowolona z wyników debaty Marta Przewłocka z Power Media. Przedsiębiorcy spotkają sie z organizatorami Futuraliów, Dolnoślaska Izba Gospodarcza i Urzędem Miasta.

Miasto zaproponowało, że część nowego budynku w Parku Technologicznym, który do użytku będzie oddany za miesiąc, przeznaczy dla branży IT. – Możemy stworzyć odpowiednią infrastrukturę łącznie z zakupem serwerów – zapewniał Najnigier i obiecał: – Postaramy się teę utworzyć przedstawicielstwo wrocławskich firm IT w Berlinie i Warszawie.

Przedsiębiorcom bardzo zależało na wspólnym wyjeździe z miastem w przyszłym roku na najbardziej prestiżowe europejskie targi komputerowe CeBIT. I to także udało się załatwić. Teraz przedsiębiorcy z Urzędem Miasta będą dyskutować o szczegółach.

Pod koniec spotkania przeprosili za ostre wypowiedzi. Wiceprezydent Najnigier odpowiedział: – Dyskusja była superkulturalna. Państwo nie byli na spotkaniach na temat budowy dróg.

Komentarze są zamknięte.

Kontakt

IFIRMA SA
ul. Grabiszyńska 241B
53-234 Wrocław

tel.: +48 71 769 43 00
fax: +48 71 321 00 16
e-mail: office@ifirma.pl

KRS: 0000281947
NIP: PL-898-16-47-572
REGON: 931082394
Nasz profil na Google+

Nasze certyfikaty