Co zrobić, by szybko znaleźć setkę informatyków? Firma Power Media objechała w tym celu 12 ośrodków akademickich w całej Polsce. Przedstawiła ofertę ponad 500 studentom. Rekrutacja trwa

Okazuje się, że znalezienie informatyków w Polsce to wcale niełatwe zadanie. 36 osób do zatrudnienia od zaraz, 150 studentów na rozmowach rekrutacyjnych – tyle na razie udało się osiągnąć firmie Power Media po siedemnastu spotkaniach w 12 miastach. – Szukamy najlepszych i najbardziej kreatywnych studentów – mówi prezes firmy Andrzej Parszuto.

Power Media zamierza zatrudnić około 100 osób, zarówno dla siebie jak i dla innych firm, m.in. wrocławskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania Siemensa. – Ale wymagamy biegłego posługiwania się angielskim – dodaje programista Krzysztof Kącki, który zajmuje się także rekrutacją.

Zdarza się, że kandydaci rezygnują już po wstępnej rozmowie w języku obcym. – Nie rozumiem, jak osoby myślące serio o pracy informatyka mogą bagatelizować naukę angielskiego. Przecież mają utrudniony dostęp do wiedzy – dziwi się prezes Power Media.

Tłumaczenia najnowszych informacji potrafią dotrzeć do Polski z rocznym opóźnieniem. A wrocławska firma szuka informatyków, którzy znają nowoczesne technologie IT. I nie chodzi tu o pobieżną wiedzę na każdy temat. – Potrzebni są programiści znający konkretne języki i technologie – mówi Krzysztof Kącki.

Firma zwraca też uwagę na komunikację przyszłych pracowników, bo nad projektami IT pracują nawet kilkudziesięcioosobowe zespoły. – Czasami proszę, aby mój rozmówca wyjął gumę do żucia i mówił do mnie, a nie do blatu stołu – przyznaje Krzysztof Kącki. – Skończyły się czasy, gdy zamknięty w sobie samotnik spędzał noce przed monitorem, walcząc z wiatrakami. Początkujący informatyk zaraz po studiach może zarobić miesięcznie 2-3 tysiące złotych netto. Specjalista nawet ze średnim wykształceniem może trafić na zlecenia za 10 tysięcy złotych za miesiąc.

– Górna granica zarobków nie istnieje – mówi szef wrocławskiej firmy. – Są projekty, w których pieniądze to sprawa drugorzędna – dodaje i podaje przykład stawki: tysiąc dolarów dziennie za uruchomienie szwankującego systemu bankowego w dużej korporacji.

Power Media twierdzi, że cykl spotkań zorganizowany przez firmę to największy przegląd potencjału branży informatycznej w Polsce. Najlepszymi kandydatami okazali się absolwenci uczelni technicznych z Wrocławia, Opola i Częstochowy. Ale szefowie firmy liczą się z tym, że lada dzień przyjdzie im zatrudniać specjalistów z Ukrainy, Litwy czy Rosji.

Ankiety osób, które nie przeszły pierwszego etapu rekrutacji, zostaną zachowane w bazie firmy. Każdy kandydat dostał informację dotyczącą niedostatków wiedzy technicznej i znajomości języka angielskiego, które musi uzupełnić, aby ubiegać się o pracę we wrocławskiej spółce.

Kolejne prezentacje na uczelniach Power Media planuje na wiosnę. Firma przygotowuje również aplikacje, która umożliwi prowadzenie procesu rekrutacji przez Internet.

Biznes Wrocławski

Komentarze są zamknięte.

Kontakt

IFIRMA SA
ul. Grabiszyńska 241B
53-234 Wrocław

tel.: +48 71 769 43 00
fax: +48 71 321 00 16
e-mail: office@ifirma.pl

KRS: 0000281947
NIP: PL-898-16-47-572
REGON: 931082394
Nasz profil na Google+

Nasze certyfikaty